02. wrzesień 2013
Nick Jr. – Naukowy Plac Zabaw!

Nick Jr. – Naukowy Plac Zabaw!

Nick Jr. to kanał skierowany do najmłodszych widzów w wieku od 2 do 6 lat oraz ich rodziców. Na antenie stacji można obejrzeć interaktywne, pobudzające wyobraźnię animacje, łączące zabawę z edukacją. Emitowane na kanale programy nie tylko bawią, ale również w nowoczesny sposób uczą, m.in. podstaw języka angielskiego czy wzorów matematycznych. Dlatego właśnie kanał Nick Jr. może być nazwany Naukowym Placem Zabaw! Oferta programowa jest całkowicie pozbawiona reklam.

W ofercie kanału znajdują się popularne animacje skierowane do najmłodszych, zarówno „Dora poznaje świat”, „Dalej Diego!", „Umizoomi" czy „Struś Oliwia”, jak i serie programów: „Bąbelkowy świat gupików" czy „Louie”.

Oprócz tego, Nick Jr. to także poranny blok programowy skierowany do najmłodszych na siostrzanym kanale Nickelodeon. Dwugodzinne pasmo emitowane jest w czasie, kiedy starsze dzieci idą do szkoły, a ich młodsze rodzeństwo może cieszyć się programami adekwatnymi do ich wieku.

Nick Jr. emituje wysokiej jakości programy zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. W ramówce Nick Jr. znajduje się m.in. hit „Dora poznaje świat”. Ten flagowy program Nick Jr. zdobył nagrodę Emmy w 2011, a w sumie był do niej nominowany aż 14 razy. W 2004 roku „Dora” została wyróżniona statuetką Peabody za „ogromny wysiłek w sprawienie, że nauka stała się przyjemnym doświadczeniem dla przedszkolaków”. W uzasadnieniu wyniku komisja Peabody napisała też, że „Dora poznaje świat” uczy maluchy koordynacji ruchowej, matematyki i rozwija umiejętności muzyczne, a wszystko to w odpowiedniej dla wieku widzów formie. Misją programu jest też nauczanie najmłodszych języka angielskiego w przystępny i zabawny sposób, co jest ważne dla dzieci w tak wczesnym stadium rozwoju (http://peabodyawards.com/past-winners/award/?pbaward=1363&pb_search=1&pb_title=&pb_year=&pb_porg=&pb_query=dora%20the%20explorer).

Oprócz „Dora poznaje świat”, Nick. Jr. emituje również inne animacje, z których dzieci codziennie uczą się czegoś nowego. Takim programem jest np. „Umizoomi”, gdzie widzowie poznają podstawy matematyki lub „Struś Oliwia”, który pomaga rozwinąć zdolności komunikacyjne.

Wszystkie te programy umiejętnie łączą wartości edukacyjne z atrakcyjną dla dzieci formą, dzięki czemu mali widzowie nie czują się traktowani protekcjonalnie, a jednocześnie zdobywają wiedzę. Stąd też hasło przewodnie programu Nick Jr. – Naukowy Plac Zabaw!

Oferta programowa Nick Jr. została przeanalizowana przez dr Aleksandrę Sarnę, znaną i cenioną psycholożkę. Wykłada w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej oraz prowadzi własny gabinet psychologiczny. Jest ekspertem w programie „Rozmowy w Toku“, a psychologia to jej największa pasja.

Szczegółowe informacje o programach Nick Jr., a także gry, materiały wideo i aktualny program telewizyjny dostępne pod linkiem (http://www.nick.com.pl/kanaly/20-nick-jr).